Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Baş Ağrılarınız Boyun Fıtığının Belirtisi Olabilir2.1.2020

Dikkat ! Baş Ağrılarınız Boyun Fıtığının Belirtisi Olabilir. Konu ile ilgili açıklayıcı içeriğimizi incelemek için web sitemize hoşgeldiniz.

Toplumumuzda görülmekte olan baş ağrıların yarısından çoğu stresden oluşan baş ağrılarıdır. Beyinin yaşadığı stresi kuşku baştan atılması amacı ile MR çektirmesinde fayda vardır. Ağrılar ensenizin kökünden başlamakta ve başınızın arkasına kadar çıkmaktadır. Ağrılar başınızın tepesinde deyimi yerindeyse düğümlenmektedir. Gerginlik durumunuza bağlı olarak ensenizdeki kasları fazla kasabilirsiniz. Stresli olan ağrılarda bir miktar baş dönmesi olabilir.

Bazı ağrılar ise gözde kırma sorunları olabilir. Yani astigmat, miyop, hipermetrop, sinüzit, sinüslerin havalanmasının bozulması da ağrılara sebep olabilir.

Bunların yanı sıra boyun fıtıklarıda ense kaslarınızda kasılmalara neden olur ve bunlar da baş ağrısına sebep olabilir. Streste yaşanan baş ağrısı gibi olacaktır. Boynunuz ağrıyorsa mutlaka boyun MR´ı çekilmeli ve bunun altına fıtığın yatıp yatmadığı kontrol etilmelidir. Ailede boyun fıtığı olanlar veyahut mesleki sorunlar bilgisayar karşısında çalışma gibi problemler de fıtık olma riskinizi arttıracaktır. Boyun fıtığını tedavi etmek gerekmektedir.

Soru ve sorunlarınız için sitemizden doktorumuza ulaşabilir ve İstanbul´da yer alan doktorumuzun hastanesinden randevu talep edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram