Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Bel Fıtığı Nasıl Geçer?22.2.2019

Bel Fıtığı Nasıl Geçer? Aklınıza Takılan Tüm Soruları Bize İletin. Doktorumuz SELÇUK AYDIN Web sitesinde soru cevap alanından sizin sorularını yanıtlıyor.

HER HASTALIKTA OLDUĞU GİBİ BEL FITIĞINDA DA ERKEN TEŞHİS OLDUKÇA ÖNEMLİDİR.

İnsanların geçer diyerek beklediği, tedavisinin çeşitli yöntemlerle yapıldığı bel fıtığı ihmal edilmeyecek bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Ameliyatla ve ameliyatsız çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Genellikle bel fıtığı ve bel ağrısı karıştırılmaktadır. Her bel ağrısı bel fıtığı değildir. Bel fıtığı MR´da belli olmaktadır.

Bel fıtıklarının oluşmasına zemin hazırlayan faktörler arasında hareketsiz bir yaşam tarzı (iş yerinde oturarak çalışma, vasıta ile işe gitme, ev veya iş yerinde merdiven yerine asansörü tercih etme, evde televizyon veya bilgisayar karşısında uzun süre oturma gibi), hazırlıksız bir hareket, ruhsal stres, şişmanlık, ağır işlerde çalışma, sigara içimi, uzun boyluluk, gebelik ve doğum sonrasında gelişen bel ve karın kaslarındaki zayıflık sayılabilir.

Bel ağrısı nedeniyle bel fıtığından şüpheleniyorsanız hemen paniğe kapılmanıza gerek yok! Doktorunuzun önereceği tedavi yöntemleri sayesinde birçok çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Bel ağrısı şikayetiyle doktora giden hastalara öncelikle yatak istirahati, ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç tedavisi önerilir. Eğer bel fıtığınız ameliyat gerektirmeyen bir düzeyde ise doktor bu tedavi yöntemleri ile fıtığın ilerlemesini önlemeyi yeterli bulacaktır. Düzenli ilaç kullanımı ve istirahatle birlikte yaşam koşullarını iyileştirmek de fıtık için en etkili çözüm yollarından biridir.

Sizlerde daha fazlası için ve en iyi sonuçlar elde etmek için doktorumuza iletişim sayfasından ulaşarak randevu talep edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram