Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Beyin Damarı Tıkanıklığı Nedir?16.1.2020

Beyinde bulunan damarların, beyin veyahut beyin damarlarının hastalıklarının yanında vücudumuzun pek çok hastalıkları ve organları da etkilenmektedir. Beyin damarında bulunan sorunlar, beyin damarının daralmasına, tıkanmasına veyahut beyin damarlarında kanama görülmesine; beyinin damarlarının işlevlerini bozmasına sebep olan pek çok hastalık genelde ağır sakatlıklara veyahut yaşamsal tehlikelere kadar sizleri götürebilir. Beyin damar tıkanması neticesinde kişilerde çeşitli hastalıklar da ortaya çıkabilmektedir.

Peki Gelelim Beyinde Damar Tıklığına Nelerin Sebep Olabildiğine;

Beyinde oluşan damar tıkanması veyahut kanaması, beyinin veya beyin damarlarına ait primer bir hastalığın veyahut pek çok hastalığın sonucunda ortaya çıkmaktadır. Beyinlerin farklı noktalarında beyin damar ağacında farklı damarlarda tıkanıklık gelişebilmektedir. Farklı biçimlerde ve farklı derecelerde görülebilen bu beyin damar tıkanıklıklarının pek çok nedeni olabilir.

Beyinde ve beyin damarlarında oluşan hastalıklar. Beyin damar sertlikleri, enfeksiyonlar, travmalar, tümörler, displaziler, mayomoya hastalığı, fibromüsküler, sistemik hastalıklar, doğumsal ve genetik metabolik hastalıklar da beyin damar tıkanıklığı nedenleri arasında gösterilebilmektedir. Bunların yanı sıra kalp hastalıkları, hematojik hatalıklar, toplardamar tıkanıklıkları ve çeşitli ilaçların da neden olduğu bilinmektedir. Beyin damar tıkanıklığının genel nedenlerinden diğerlerine bakıldığında narkotik uyarıcı kullanımları, bağ dokusu hastalıkları, tütün kullanımı ve romatolojik hastalıkların tutulumu da yer almaktadır.

Sorun başınıza gelmeden önce mutlaka kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Daha fazlası için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram