Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Beyin Kanaması Hakkında7.1.2020

Beyin Kanaması Nedir? Beyin Kanaması Hakkında Bilgileri incelemek amacı ile ziyaret ettiğiniz sitemiz Op. Dr. SELÇUK AYDIN´ın kişisel web sitesidir.

Bir çok farklı sebepten dolayı ortaya çıkabilecek olan beyin kanaması genelde beynin zarlarının arasında ve beynin içerisinde, veyahut kafatasınız ile saçlı deri arasında oluşan kanamaların hepsine birden beyin kanaması denilmektedir. Bazı durumlarda bu hastalık tedaviye ihtiyaç duyar ancak bazı durumlarda ise tedavi gerektirmez.

Beyin kanaması, genellikle beyinde meydana geldiği yere göre etiketlenir. Genel olarak, kafatasının herhangi bir yerinde kanamaya intrakraniyal kanama denir. Beyin içindeki kanama intraserebral kanama olarak bilinir. Subaraknoid kanama olarak adlandırılan beynin ve beyin dokusunun kendisi arasında da kanama meydana gelebilir. Kafatası ile beyin arasında bir kan pıhtısı oluşursa, beynin sert kaplamasının (dura) altında veya üstünde olmasına bağlı olarak subdural veya epidural hematom olarak adlandırılır. Subdural ve epidural hematomlar travma sonucu ortaya çıkma veya düşme sonrasında ortaya çıkar.

Yaşadığınız her türlü sorun için doktorumuza sitemizin iletişim sayfası aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram