Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Beyin Kanaması Nedir?30.8.2019

Ani ve şiddetli baş ağrısı, kusma, bulantı, konuşmada güçlük, baş dönmesi gibi nedenlerle ortaya çıkabilen beyin kanaması hakkında bilmeniz gereken herşey..

Vücuttaki kan akışının aniden beyine yükselmesi sonucunda kafatasının ve beynin hasar görmesi ciddi hastalık olarak bilinmektedir. Erken müdahale edilmediği durumlarda ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

Beyinleri besleyen damarların yırtılmasının sonucunda kanın beyinin içine sızmasıyla beyin dokusunu tahrip etmesi durumuna beyin kanaması denilmektedir. Beyin kanamaları genelde beyinde meydana gelmiş olduğu yere göre etkilenmektedir. Kafatasının herhangi bir bölümünde kanamaya intrakraniyal kanama denilmektedir. Bu beyinin içinde olan kanama olarak yani instraserebral kanama olarak bilinmektedir.

Subaraknoid kanama ise beyin dokusunun kendi arasında meydana gelebilen kanama türüdür. Kafatasınız ile beyin arasındaki kan pıhtısı oluşması ile beyinin sert kaplamasının altında veya üstünde olmasına bağlı olarak subdural veya epidural hematom olarak adlandırılmaktadır.

Subdural ve epidural hematomlar travma sonucu ortaya çıkma veya düşme sonrasında ortaya çıkar.

Soru ve sorunlarınız için web sitemizde yer alan numaralardan doktorumuza ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram