Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Beyin Kanamasının Tedavisi30.8.2019

Beyin kanaması, çok farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilecek bir hastalıktır. Genel olarak beynin zarları arasında, beyin içerisinde veya kafatası ile saçlı deri arasındaki kanamaların hepsine birden beyin kanamaları denilir. Bunların bazıları tedaviye ihtiyaç gösterirken bazıları hiçbir tedavi gerektirmiyor.

Beynin içinde kanaması olan hastalar çok yakından izlenmelidir. Erken tedavi, kan basıncını ve nefes almayı stabilize etmeyi içerir. Beyninize ve diğer organlara yeterli miktarda oksijenin sağlanmasını için bir solunum yardımcısı (ventilatör) gerekebilir. İntravenöz erişime ihtiyaç duyulmaktadır, böylece hastaya, özellikle de kişinin bilinçsiz olması durumunda, sıvı ve ilaç verilebilir. Bazen kalp ritimlerinin, kan oksijen seviyelerinin veya kafatasının içindeki basıncın özel olarak izlenmesi gerekir.

Bir kişi stabilize edildikten sonra, kanamanın nasıl durdurulacağına dair bir karar verilir. Ameliyat yapma kararı ise kanamanın büyüklüğüne ve yerine göre belirlenir. İntrakraniyal kanaması olan herkesin ameliyat olması gerekmez.

Kanama alanı etrafında şişliği azaltmak, kan basıncını en uygun düzeyde tutmak ve nöbet oluşumunu önlemek için çeşitli ilaçlar kullanılabilir. Bir hasta uyanıksa ağrı kesici gerekebilir.

Daha fazlası için hemen doktorumuzdan randevu alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram