Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Beyinde Uyuşma Neden Olur?28.2.2020

Kafa uyuşması neden olur? Beyinde uyuşma, baş uyuşması, kafada karıncalanma neden olur? Başta uyuşma hissi neden olur, başta uyuşma, halsizlik ve sersemlik neden olur? Başta uyuşma için hangi doktora gidilir? soruları kafada uyuşma şikayeti bulunan vatandaşlar tarafından sorgulanmakta. Baş uyuşması, insanlarda boyun ve üst sırt bölgesindeki sinir sıkışması sebebiyle veya sinir zedelenmesi neticesinde ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Başta uyuşmasına maruz kalanlar hiç vakit geçirmeden doktora başvurmalı.

Beyinde uyuşma sorunu yaşayan kişiler zaman zaman ciddi korkular içine düşmektedir. Beyinde uyuşma neden olur, sebepleri nelerdir ve kafa uyuşmasının altında yatan hastalıklar hakkında bilgi almak isteyenler için nöroloji uzmanları önemli açıklamalarda bulundular. Beyinde uyuşma sorunu yaşayan pek çok kişi bulunmaktadır. Uzmanlar sıklıkla karşılaştıklarını söyledikleri beyinde uyuşma sorununun altında yatan pek çok problemin olabileceğine dikkat çekiyorlar. Beyin uyuşması şeklinde tarif edilebilecek bir duygu, doğal olarak önce beyin kanamasını akla getirir. Bu problemi yaşayanların beyin kanaması geçirme korkularını hafifletmek için belirtmek gerekir ki, her beyin uyuşması beyin kanamasının işareti değildir. Beyinde karıncalanma, sancı veya uyuşma duygusu, yanında bilinç ve konuşma bozulmaları da getirmiyorsa, büyük olasılıkla endişe edilecek bir durum yoktur.
Beyinde uyuşması niye olur?

Genellikle baş uyuşması şikayetiyle doktora giden kişiler kötü birşey duyacaklarını düşünürler. Ancak çoğu beyin uyuşması psikolojik sorunlardan kaynaklanır. Günümüzde psikolojik rahatsızlık yaşayan kişilerin sayısı da oldukça fazla olduğu için, beyinde uyuşma sorununa da sıklıkla rastlanır. Beyinde uyuşma sinirsel durumlardan oluşabildiği gibi, kanın damarlarda pıhtılaşmasından da kaynaklanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram