Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Boyun Ağrısına Neden Olan Problemler Nelerdir27.3.2020

Boyun Ağrısına Neden Olan Problemler Nelerdir? Bu sorunuzun yanıtlarını alabilmek için Op. Dr. SELÇUK AYDIN´ın web sitesinde kısa bir gezintiye çıkmanız yeterli olacaktır.

İlgili içeriğimizi de inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Omurganın kemikleri ve eklemlerinin yapılarından köken alabileceği bir kas, bağlar ve sinirler gibi yumuşak dokulardan kaynaklı olarak boyun ağrıları ortaya çıkabilmektedir. En fazla rastladığımız boyun ağrısı sebeplerinden birisi yumuşak dokuların zorlanmadan kaynaklı olan durumlarıdır.

Peki nedir bu boyun ağrısına neden olan şeyler;

Boyunlarda en sık oluşan ağrı çeşidinin nedeni kasların ve bağların zedelenmesinden kaynaklı olmaktadır.  Genel olarak ağır birşey kaldırmak, aşırı spor yapmak, yanlış masa başında çalışmalar kas spazmlarına neden olabilmektedir.

Yanlış pozisyonda uyuyanlarda da boyun ağrıları görülebilmektedir. Yüksek yastık kullanımı, seyahat esnasında kötü duruşlar sizlerde boyun ağrılarının oluşmasını sağlayacaktır. Bu gibi durumlarda genel olarak basit tedavilerle spazmlar ve tutulmalar çözülebilmektedir.

Bunların yanı sıra;

* Travmalar

* Kireçlenmeler

* Boyun Fıtığı

* Romatizmal Hastalıklar

* Omurga Kanalınızdaki Daralmalar

* Piskolojik Durum ve Faktörler

ayrıca boyun ağrısına neden olabilmektedir.

Daha fazla bilgi ve muayene için doktorumuzdan randevu almak isteyenler sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralar üzerinden doktorumuza ulaşabilirler.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram