Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Boyun Fıtıklarında Tedavi Çeşitleri13.3.2019

Boyun Fıtıklarında Tedavi Çeşitleri ve Doktorlarını sitemizde yer alan içeriklerden inceleyebilir veya doktorumuzdan randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Boyun fıtığı, boyun omurları arasında ki disk yapıların içinde bulunan jel şeklinde sıvının diskin şekline zarar vermesi sonucunda meydana gelmektedir. Bu sıvının diskin şekil değiştirmesi ve disk içinden dışarı çıkmasıyla oluşur. Disklerin bir kısmının ya da disk içinde bulunan jel halinde sıvının omurların arasından çıkması sebebiyle o bölgede bulunan kaslara ve sinirlere baskı yapmaktadır. Bunun sonucunda boyun tutulmaları ve şiddetli ağrılar yaşanmaktadır

Boyun fıtığı kollara doğru yansıyan ağrıya, sızlamaya, his kaybına ve kuvvet kaybına yol açabilir. Kişi idrarını tutamaz hale gelir..

Çalışırken boynun doğal pozisyonunun bozulmamasına dikkat edilmeli. Bilgisayar kullanırken ekranın göz hizasında, baş- boyun dik ve gövdeyle aynı hizada olmalı. Monitör ile göz arası mesafe ise yaklaşık 50-65 cm olmalı.Klima, rüzgâr gibi boynunuza doğrudan hava akımlarını engelleyin. Özellikle soğuk havalarda boynu koruyucu kıyafetler tercih edilmeli. Terledikten sonra yine boyun mutlaka korunmalısınız.

Detaylı bilgi ve diğer içerikler için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilir ve sorularınızı SORU  CEVAP alanından doktorumuza da iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram