Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Boyun Tutulması Nedenleri Nelerdir?27.5.2019

Boynunuzun tutulduğunu genelde sabah uykudan uyanma esnasında rastlarsınız. Kafanızı sağa, sola çeviremezsiniz. Bazı durumlarda sadece sola veya sadece sağa çeviremeyebilirsiniz. Boynunuzda bu çevirmeler sırasında ağrılar görülebilmektedir. Günlük yaşantınızı oldukça fazla şekilde etkileyen bu boyun tutulması nedeni ile yaşam kalitelerinizde de düşüş olabilmektedir.

Boynunuzun tutulması için farklı farklı bir çok neden olabilir, bu nedenler arasında en yaygın olanı ise, yastıklarınızın sert olması ve yüksek olmasıdır. Kanepe gibi sert ve rahatsız yerlerde uyumanız da boyun tutulmasına neden olabilir.

Aynı zamanda yanlış uyku pozisyonu da boyun tutulması vakalarında sıklıkla yer alan nedenler arasında gelmektedir. Masa başı işinde çalışmanız ve sürekli sabit bir şekilde bilgisayara bakmanız da boyun tutulmasına neden olabilir.

Terleme sonrasında boynunuzun aniden soğuması da tutulma nedenleri arasındadır. Aynı zamanda klimalı olan ortamlar, omuzda yük taşıma durumu, duygusal stres de boyun tutulmasına neden olabilmektedir.

Baş ağrısı, spor ve egzersizinizin esnasında zorlamalar da boyun tutulması durumlarında sıklıkla gösterilebilen problemler arasındadır. Isınma hareketlerinizi yapmadan spora başlama da boynunuzun tutulmasına neden olabilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram