Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Boyunda Görülen Kireçlenme Nedir?4.2.2019

Boyunda Görülen Kireçlenme Nedir? Boyun fıtığı ve kireçlenmeler hemen hemen aynı şikayetlere yol açtığı ve çoğu zaman birlikte görülen hastalıklar olduğu için aynı başlık altında anlatılmıştır.

Boyun kireçlenmesi boyunda şiddetli ağrılarla ve boyun eklemlerinde sertleşmeyle ortaya çıkar. Bu sağlık problemi boyundaki eklemler ve üst omurga kemiklerinin zamanla yıpranması ve aşınması sonucu doğar. Boyun kireçlenmesi genç insanlarda nadiren görülmekle birlikte daha çok 60 yaş üzeri kişilerde yaygındır. Boyun kireçlenmesinin tıp dilinde boyun osteoartriti, servikal spondiloz ve boyunda romatoit artrit adlı çeşitleri vardır.

Bebeklikten, annenin kucağında iken başlar, şu an içinde bulunduğu zamana kadar geçen tüm hayatı kapsar.Boyun bu hâle, bir günde, bir ayda, bir yılda gelmiyor... Yılların birikimiyle oluşuyor. Dolayısıyla en ufağından en büyüğüne kadar binlerce duruş oturuş bozukluğu bu deformasyona damla damla katkıda bulunuyor. Tabii kimisi bir etki ediyorsa kimi on etki ediyor. Kimi bir anlık oluyor, kiminin etkisi yıllarca devam ediyor.

Boyun kireçlenmesi Nedenleri

Spor yaparken zorlama
Yanlış yastık kullanma
Araba kazası
Boynu yapabileceğinden çok daha fazla harekete zorlama
Ani ve sert hareketler veya darbeler
 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram