Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Çakmak Erdem Hastanesi Boyun Fıtığı Doktoru16.2.2023

Çakmak Erdem Hastanesi Boyun Fıtığı Doktoru olan Op. Dr. Selçuk Aydın sizlere hizmet vermektedir. Sitemizden doktorumuzun bilgilendirmelerini hemen inceleyebilirsiniz. Çakmak Erdem Hastanesi boyun fıtığı doktoru günümüzün en büyük problemlerinden biri olan boyun fıtığı için tedavi yöntemleri geliştirmekte ve böylelikle hastaların daha verimli bir hayat yaşayabilmeleri mümkün hale getirmektedir. Günümüzde pek çok iş bilgisayar karşısında uzun saatler boyunca oturtulmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlar ise insanların şiddetli boyun ağrıları yaşamalarına neden olmakta ve pek çok kişi yaşadığı ağrıların nedenini anlamakta zorluk çekmektedir.

Boyun Fıtığı Nedir?

Boyun Fıtığı hayat konforunu oldukça düşüren bir hastalık olmasına rağmen pek çok kişi bu hastalığın ne anlama geldiği hakkında net bir bilgiye sahip değildir. Boyun fıtığı boyunda yer alan disklerin dış tabakasının aşınarak ya da yırtılarak, içerisinde yer alan jelatinöz sıvının omur ve sinir aralıkları nasıl olması durumudur. Kısa süre içerisinde tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık olan boyun fıtığının çeşitli tedavi yöntemlerinin bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Hareket özgürlüğünü kısıtlayan bir rahatsızlık olması sebebiyle yaşam konforunu oldukça düşüren boyun fıtığı hastalığı, ağrılı ve acılı bir rahatsızlıktır.

Boyun Fıtığı Belirtileri

Boyun fıtığı Pek çok sebep dolayısıyla meydana gelebilir. Dolayısıyla tek bir etkenin boyun fıtığına neden olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Travma, zorlama, kaza veya yaşlandıkça disk merkezinin su içeriğini kaybetmesi, boyun fıtığı neden olabilir. Boyun içerisinde yer alan diskin bozulmaya devam etmesi dış tabakasının yırtılmasına ve böylelikle sinir ve omuriliğin yer aldığı boşluğa taşarak boyun fıtığına neden olmasını sağlar. Çakmak Erdem Hastanesi boyun fıtığı doktoru yaşam konforunu oldukça düşüren bu rahatsızlığın tedavisi için çeşitli yöntemler uygulamaktadır.

Pek çok kişi boyun fıtığı problemi yaşıyor olsa da, boyun fıtığının belirtilerini bilmiyor olduğu sebebiyle anlamakta ve doktora giderek tedaviye başlamakta geç kalabilir. Boyun fıtığının belirtileri şu şekilde listelenebilir;

•    Boyun fıtığının en belirgin belirtisi boyunda meydana gelen şiddetli ağrıdır. Her geçen gün şiddetlenen bu ağrı genellikle başın arka kısmından şakaklara doğru oradan ise kola ve bel kısmına yayılmaktadır.
•    Sırt, kol ve omuzlarda meydana gelen ağrıda boyun fıtığının belirtileri arasında yer almaktadır.
•    Boyun fıtığı yaşayan hastalar genellikle el becerilerinde azalma ve kol ya da parmaklarımda uyuşmalar yaşamaktadır.
•    Duyu kaybı, elektriklenme ya da kol ve el kaslarında güç kaybı da boyun fıtığının belirtileri arasında bulunmaktadır.

Reflekslerde zayıflama ve kollarda incelmeye neden olan bu problemde belirtiler fark edildikten sonra vakit kaybetmeden doktora gitmek önemlidir. Boyun fıtığının tespiti geç yapıldığı takdirde tedavi için cerrahi yöntemler kullanılmak zorunda kalınabilir.

Çakmak Erdem Hastanesi boyun fıtığı doktoru gerçekleştirdiği muayene esnasında boyun fıtığının hangi seviyede olduğunu tespit edecek ve böylelikle tedavinin ne şekilde ilerlemesi gerektiği konusunda sizlerle bir yol çizecektir. Bunun yanı sıra tedaviye karar vermeden önce röntgen filmleri çekilmekte ve böylelikle omurganın ne durumda olduğu görülmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram