Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

El Bilek Ağrısı Tedavisi12.3.2021

El Bilek Ağrısı Tedavisi ve iyileşmesi için yapılması gerekenler ile ilgili kısa bilgileri sizler için sayfamızda paylaşıyoruz, hemen inceleyebilir ve konu hakkında sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

El bileklerinde oluşan ağrıların kesin tedavisinin yapılabimesi için öncelikle doktorlar tarafından tanı koyulması, tetkiklerin tam ve eksiksiz yapılması gerekir. Hastalardaki sorunun teşhisi koyulması ile beraber tedavi yöntemlerinden uygun olana başlanılacaktır. El bileklerinde oluşan ağrılar net bir şekilde belirlenmesinin ardından tedavisi uygulanır. Daha önceki yazılarımızda " Bilekteki Ağrıların Nedenleri " ve " El Bilek Ağrısı Sebepleri " adına bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdi ise bu ağrıların tedavi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

El bilek ağrısı tedavilerinde ilaçlı seçeneklerin olduğu gibi aynı zamanda egzersiz seçenekleride bulunabilir. Bileklerde olan ağrılarınız için kendi başınıza bir tedavi yöntemi uygulamamanızı öneririz. Kalıcı hasarlara yol açmamak için el bilek ağrılarınız için doktorlarımız ile görüşme yapabilirsiniz. Bilinçsizce yapılan tedaviler sebebi ile daha kötü sonuçlar doğabiliyor.

El Bilek Ağrılarında;

* Spor ve ağırlık kaldırma halleri var ise 1 2 hafta bunlardan uzak durulmalıdır.
* Ağır işlerde çalışıyorsanız 3 ile 6 gün arasında istirahat almanız önerilir.
* El bileklerinde ağrı olanların daha az bileklerini kullanması, hatta mümkünse hiç kullanmaması gerekir.

Bileklerdeki Ağrı Durumlarında Ne Yapılır?


Ellerinizin bilek kısımlarında oluşan ağrılar ciddi sorunların habercisi olabilir. Doktora başvurmanız, doktorun tetkiklerini yapıp incelemesi oldukça önemlidir. Hafif derecede olan el bilek ağrıları için Buz Uygulaması veya Bandaj Sarmayı deneyebilirsiniz.

El bileklerindeki ağrılarınızda buz uygulamalarında ağrınızın azalmasını buz sağlayabilir. Bölgede buzun 10 15 dakika kadar bekletilmesi önerilir. Şayet işlem sırasında ağrılarınız artarsa hemen buzu bırakmanız gerekiyor. Ayrıca Bandaj sararak el ve bileklerdeki bu ağrıların azalması, bileğin daha az oynatılması ile sağlanabilir. Şayet el bileklerinizdeki ağrılar çok fazla ise hemen biz uzmana danışın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram