Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Lazerle Tedavi20.02.2018

Bel fıtığı hastalarında  fıtık ve çevresinde kan damarları olmayan ve difüzyon ile beslenen diskin beslenme bozukluğu fıtık ve şikayetlere neden olmaktadır. Düşük enerjili lazer tedavisinde hekim fıtığın derecesine ve bölgesine göre düşük enerjili lazerlerin dalga boylarına ve güçlerini seçerek tedavi uygulamaktadır.

Bu tedavide disk çevresinde ana amaç diskte kansızlığa bağlı meydana gelen harabiyet ve dejenerasyonlar çevredeki dokularda kanlanmayı perfüzyonu ve difüzyonu  arttırarak kansız bölgelere kan vererek tedavi etmektedir.Böylelikle hastalıklı olan disk kanlanarak ve canlanarak  fıtıklaşmayı azaltarak hastanın şikayetleri büyük ölçüde yok edilmektedir.Hastaya ameliyatsız ve  konforlu bir yaşam sunulmaktadır..Böylelikle düşük enerjili lazer tedavisi fıtık olan bölgeye uygulandığı zaman seanslar şeklinde fıtığın çevresindeki kanlanmayı ve perfüzyonu arttırdığı için hastanın şikayetleri ve sorunları giderilmektedir.

Tedavi uygulanacak olan hastanın hastaneye yatması söz konusu değildir. Uygulama bir cerrahi merkez veya hastanede gerçekleştirilmekte ve hasta aynı gün evine dönebilmektedir. Ama doktorlarımız isterlerse bir gece tedbir için hastanede bekletebiliyor. Bu tedaviyi fıtığı çok ilerlemiş veya çok düşük seviyedeki hastalarda uygulamıyoruz. Sık sık bel, kalça ve bacak ağrısından yakınan, ilaç tedavisi, fizik tedavisi gibi konservatif tedavilerden sonuç alamamış olan ve henüz açık cerrahi aşamasına gelmemiş olan hastalar bu yöntemden istifade ederler. Patlamış, kanal içine girmiş bel fıtıklarında bu yöntem uygulanmaz.

Hastaya narkoz verme söz konusu değildir. Sadece sakinleştirici medikal müdahale yapılır. Uyanık vaziyette, yatar durumda, bölgesel olarak uyuşturularak bel bölgesinden saç telinden ince iğne ile röntgen kontrolü altında, hasta olan diskin bulunduğu omurlar arasına girilir. Lazer enerjisi verilerek hasta fıtığı oluşturan dokuların buharlaştırılarak büzülmesi sağlanır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

 • Fizik Tedavi
  Fizik tedavi, bel ve boyun fıtığının tedavisinde uygulanan en etkili ve kesinlikle zarar vermeyen bir yöntemdir. Sıcak, soğuk ve elektrik akımlarının iyileştirici etkilerinden yararlanarak çeşitli aletlerle vücudun çeşitli bölgeleri teda
 • Spor
  Boyun ve Bel ağrılı hastalarda en çok önerdiğimiz egzersiz yürüyüş, yüzme, sırt üstü yatar pozisyonda bisiklete binme egzersizleridir.
 • İstirahat
  İstirahat süresince mümkün mertebe yataktan çıkılmamalı, yemekler yatakta yenmeli, ibadetler dahi yatakta yerine getirilmelidir. Tuvalet ihtiyacı için zorunlu olarak ayağa kalkıldığında yine en kısa zamanda yatağa dönülmelidir.
 • Masaj
  Bel Fıtığı Masajı, belin alt kısımlarına ve kalçanın üst kısımlarına uygulanmakta olan hafif baskılı bir masajdır. Bel fıtığı masajının asıl amacı bel bölgesindeki kan damarlarındaki kan akışının hızlanmasını sağlamaktad
 • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
 • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
 • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram