Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Mikrocerrahi Yöntemle Bel Fıtığı Ameliyatı20.02.2018

Ameliyat kararı önemli bir karardır. Bel fıtığına yakalanan hastaların büyük çoğunluğu cerrahi dışı yöntemlerle tedavi edilir. Ancak bazı hastalar vardır ki, mutlaka ameliyat olmaları gerekir.

Konservatif tedavi dediğimiz cerrahi dışı metodlarla tedavi edilen hasta herşeye rağmen iyileşmiyorsa, yani dayanılmaz inatçı bir ağrıya sahipse ve bu ağrı doğal olarak hayat kalitesinin düşük seyretmesine yol açıyorsa, söz konusu hasta cerrahiye aday demektir. Ne kendisinin ne de çevresinin sürekli ıstırap çekmesine gerek yoktur.

Beklendiği takdirde bel fıtığının kendiliğinden iyileşeceği fikri her hasta için geçerli değildir. Bizim uzun yılları kapsayan tecrübelerimiz göstermiştir ki, başarılı bir cerrahi girişim iyileşme sürecini kısaltmakta ve hastalar işlerinin başına genellikle daha kısa sürede dönmektedirler.

Tam kapalı bel fıtığı ameliyatı,  bel bölgesinde arkadan, arka-yan veya yan taraftan girilerek yapılır. Tüm tip endoskopik girişimlerde, açık veya mikrodiskektomiden çok daha küçük bir cilt kesisi (0.6 cm) kullanılır. Son 10 yılda endoskopik yöntemler tıpta çok güncel hale gelmiş ve beyin cerrahisinde de kendine önemli bir yer edinmiştir.

Hastalarımız için günübirlik yatış yapılmakta, hastalar ameliyattan 2 saat sonra yürümekte ve 6 saat sonra taburcu edilmektedir. Erken hareketlenme hastanın günü daha rahat geçirmesini ve tuvalet gereksinimini kendisinin yardımsız yapmasını sağlamaktadır. Ameliyatlar genel veya epidural anestezi altında gerçekleştirilir.

Bel bölgesinde oluşan fıtığın yerleşim yerine göre orta veya yan taraftan girilerek yapılan tam kapalı bel fıtığı ameliyatı; 0.6 cm’lik bir kesiden fıtıklaşmış disk alanına sokulan 4 mm’lik bir endoskop yardımıyla ekrandan cerrahi saha görülerek gerçekleştirilir.

Gelişen teknoloji her yerde olduğu gibi ameliyat yöntemlerinde de etkisini gösteriyor. İnsanlar artık eskisi gibi ameliyattan korkmuyor, ağrılarla yaşamaktansa kurtulmanın yollarını arıyor. Biz hekimlerin birinci görevi hastaya zarar vermemektir. Ardından bilimsel dayanağı olan, tüm dünyanın öngördüğü en iyi teknik ve yöntemleri kullanmak suretiyle sağlığına kavuşturmaktır.

Bel fıtığı mikrocerrahi ameliyatı sonrası,

Bel fıtığı mikrocerrahi ameliyatı yöntemiyle ameliyat olan kişi ameliyatı yapan uzman dilerse bir gece hastahanede müşahede altında tutabilir. Eğer ihtiyaç yoksa hasta bir kaç saat içerisinde taburcu edilir. Kişi evde bir hafta süre le istirahat etmelidir. Bu süreçte minimum ağrı olabilir. Bunun için doktorun reçetelendirdiği ilaçları kullanabilir. Kısa sürede ayağa kalkabilir,lavaboya gidebilir, yardım almadan yürüyebilir. Bel fıtığı mikrocerrahi ameliyatı riski olmayan bir tedavi şeklidir. Asıl önemli olan hastanın tedavisine geç kalmadan buna karar vermesidir. Sağlıklı günler dileriz.

Mikrocerrahi Yöntemle Bel Fıtığı Ameliyatı ( Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı ) ile ilgili bir çok bilgiye sayfamızdan ulaştınız, randevu için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram