Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Nöromonitorizasyon22.1.2019

Nöromonitorizasyon, omurga ameliyatlarında oluşan risk faktörlerini minimuma indirmeyi amaçlayan yöntemdir. Omurga ameliyatlarında (kifoz,skolyoz) oluşabilecek felç ve omurilik hasarlarının önlenmesi amacı ile yeni bir teknoloji olmasına rağmen hekimlerce kullanılmaktadır.

Nöromonitörizasyon sistemi, operasyon sırasında omuriliğe herhangi bir zarar verilip verilmediğini tespit eden bir sistemdir. Sistem, omuriliğe yakınlaşıldığında doktora hızlı bir şekilde uyarı vererek felç riskini minimuma düşürmektedir. Operasyon sırasında hastanın vücuduna bağlanan elektrotlar, sinir sisteminde oluşanbilecek hasarları takip ederek yolunda gitmeyen bir durum olduğunda uyarı vermektedir. Bu sayede anında müdahale edilerek risk düşmektedir.

Nöromonitörizasyon sistemi sayesinde fıtık gibi omurga ameliyatlarında, felç kalma ihtimali yüksek olarak görülen hastalar sorunsuzca ameliyat edilebilmektedir. Yöntemin anestezi ile koordineli bir ilerlemesi gerekemektedir. Hastanın vücuduna bağlanan elektrotlara kaslardan gelen sinyallerin anestezi ile gelmesi de mümkündür. Bu nedenle nöromonitörizasyon teknikeri ile anestezi uzmanı iletişim içerisinde olmalıdır.

Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için iletişim sayfasından dotorumuza ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram