Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Omurga Eğriliği Ameliyatı10.04.2018

Omurga Eğriliği Ameliyatı hakkında bazı bilgileri siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaştık, tüm soru ve sorunlarınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

Skolyoz” adı verilen omurga eğriliği, çoğunlukla büyüme çağında tanısı konulan bir rahatsızlıktır. Farklı nedenlere bağlı olarak omurların sağa, sola eğrilmesi veya kendi etrafında dönmesiyle gelişen skolyoz, küçük yaşlarda başlayıp, tedavi edilmediği takdirde kişinin yaşamını ciddi ölçüde etkileyebilmektedir.

Skolyoz aslında bir hastalık değildir yada hastalık olarak adlandırılmamıştır, Fakat farklı hastalıklara bağlı olarak ateş veya ağrı gibi bulgular ortaya çıkabiliyorsa, çeşitli hastalıklar da skolyoza sebep olabilirler. Bu sebeple skolyoz, sağlıklı bir omurga yapısında biçimsel bir deformite olarak tanımlanır. Skolyoz, bazı hastalıklar sonucunda ortaya çıkabileceği gibi, insanların yaşları ilerledikçe omurga yapısının çeşitli yerlerinde görülmesi olağandır. İki farklı kişide aynı nedenle ortaya çıkabilen skolyoz, aynı şekillerde seyir etmez. Her insanın vücut ve omurga yapısında farklılıklar olduğu gibi, omurga yapısında da aynı nedenle ortaya çıkan bu rahatsızlık, ilerledikçe kendi açısından diğerine oranla farklı haller alır. Bu sebeple skolyozun kişilere göre değişen ve tedavisi farklı olan yöntemlere sahiptir. Yani her kişide farklılık gösteren ilerleme döneminde, o ilerlemeye göre tedavi verilmektedir.

Skolyozun belirti ve bulguları nelerdir?
- Kollar yanlara sarkıtıldığında, kolla gövde arasındaki boşluğun bir tarafta daha fazla olması
- Gövdenin bacaklara oranla daha kısa görünmesi
- Çocukluk çağından başlayarak eteğin veya pantolonun bir tarafının yukarı çekmesi
- Sırt ve bel ağrısı
- Yorgunluk
- Nefes darlığı
- Omurganın gözle görülen yana eğriliği
- Omuzlarda ve kalçadaki asimetrik görünüm
- Bel ve sırt kıvrımlarındaki asimetrik görünüm
- Kürek kemiklerindeki asimetrik görünüm

Erken tanı ile skolyoz tedavisinde başarı oranı yüksektir.

Randevu için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

 • Sırt Fıtığı Ameliyatları
  Sırt Fıtığı Ameliyatlarına dair bilgilendirmelerin yer aldığı sayfamızı inceleyebilirsiniz. Tüm soru ve sorunlarınız için sitemizde yer alan SORU SOR menüsü aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.
 • Omurga Kırığı Ameliyatı
  Omurga Kırığı Ameliyatı Hakkında Öğrenmek İstediklerinizin Tamamına sayfamızda yer vermeye çalıştık. Tüm soru ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.
 • Sinir Sıkışması Ameliyatı
  El bileğinde median sinirin geçtiği tünele karpal tünel denir. Tünel dar olup zemininde ve yanlarda karpal kemiklerden oluşur. Bu U şeklindeki kemik yatak transvers karpal ligament isimli bağ ile örtülür. Median sinirinin bu bağ altında sıkışmasına karpal
 • Hidrosefali Ameliyatı
  Hidrosefali Ameliyatına dair bir çok bilgiye doktorumuzun kişisel web sitesinden ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm soruları doktorumuza iletebilirsiniz.
 • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
 • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
 • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram