Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Omurga Eğriliğinin Hızlı İlerlemesi1.8.2019

Skolyozun hızlı ilerlemesinin veyahut ilerlemesinin tahmini daima kolay olmayabilir. Ancak ilerleme risklerinde azaltma meydana getirecek olan bazı faktörler olacaktır. Özellikle mevcut omurga eğiriliğinizin hızla ilerleyebileceği dönemler yaşantılarınızın ilk beş yılıdır.

Hızlı boy uzaması dönemi olan bu dönemde saptanmakta olan eğriliğe tanı koyulduğunda ilerlemesininr iski çok daha fazla olarak bilinmektedir. Özellikle skolyoz tedavi planınını belirlerken gözönünde bulunan faktörlerden ilki çocuğun yaşıdır. Bir sonraki faktör ise çocukta bulunan eğriliğin derecesi olarak bilinmektedir. Çocukta yaş ve tanı konulduğunda en küçük omurgadaki eğriliğin büyümesi ve ilerlemesi bu derecelerde belirgin ve hızlı olmamaktadır.

Bu nedenlerden ötürüde küçük yaşlardaki çocukların özellikle ergenlikte hızlı boy atmaları ve bu dönemlerde skolyoz tanısı almış olanları kesinlikle çok yakından takip edilmelidir. Bu takip sürecinde eğriliğin ilerlemesi ve miktarına göre tedavileri de sonuçlara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sizlerde SKOLYOZ hakkında merak edilenler ve doktorumuzun muayenesinden yararlanmak için hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram