Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Omurga Platinleme (Vida Rod Instrumantasyon) Ameliyatı11.07.2018

Omurga Platinleme (Vida Rod Instrumantasyon) Ameliyatına dair bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedik, detaylı bilgi ve randevu için lütfen doktorumuzu arayın..Aslında halk arasında platin denen madde ´´TİTANYUM´´ dur. Daha sağlam ve esnek bir elementtir. MR çekimine uyumludur.

Kemiklerde oluşan anormal durumların, röntgen gibi kemik analizlerinin yapılabildiği testlerde ortaya çıkan sonuçlara bağlı olarak platin uygulaması yapılır. Bu ameliyatta kemik ve kemik aralarına metal benzeri uygulamalar yapılır. Bu duruma kemiği destelemek adı da verilebilir. Platin ameliyatı çok ciddi bir ameliyattır. Bel ve boy gibi vücudun önem taşıyan bölgelerine yapılırken cerrahın alanında uzman ve deneyimli olması çok önemlidir.

Omurga platin ameliyatı hakkında endişe duyulan başlıca konulardan birisi vücuda yerleştirilen platinlerin insan sağlığına zararlı olup olmadığıdır. Hastaların vücutlarında uzun bir süre kalacak olan yabancı cisim için bu gibi endişeler duyması gayet normaldir. Ancak bu endişeler çoğu zaman yersizdir. Çünkü platin yerleştirme ameliyatı öncesi hastaların platine uyumluluk durumu çeşitli testlerle öğrenilir. Ayrıca platin olarak kullanılan destek ünitesi, titanyum ağırlıklı ve vücutta bir ömür boyu dursa dahi herhangi bir yan etkiye sebep olmayacak malzemelerden oluşur. Bu malzemeler mr testleri için uyumludur, herhangi bir yanlış saptamaya neden olmaz.

Daha detaylı bilgi ve tüm sorularınızın cevabı için iletişim sayfamızdan doktorumuza ulaşın..

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

 • Sırt Fıtığı Ameliyatları
  Sırt Fıtığı Ameliyatlarına dair bilgilendirmelerin yer aldığı sayfamızı inceleyebilirsiniz. Tüm soru ve sorunlarınız için sitemizde yer alan SORU SOR menüsü aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.
 • Hidrosefali Ameliyatı
  Hidrosefali Ameliyatına dair bir çok bilgiye doktorumuzun kişisel web sitesinden ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm soruları doktorumuza iletebilirsiniz.
 • Tam Kapalı Fıtık Ameliyatı
  Tam Kapalı Fıtık Ameliyatı Türkiye´de en yaygın rahatsızlıklardan biri olan bel fıtığı problemi, ?Tam Kapalı? bel fıtığı ameliyatı ile çok daha kolay ve hızlı tedavi edilebiliyor.
 • Endoskopik Bel Fıtığı
  Bel fıtığı, daha çok bel ve boyun omurları arasında yer alan ve bir tür kıkırdak yapıdan oluşan,?disk? olarak adlandırılan kıkırdak benzeri dokuların bozulması sonucu sinirlerin sıkışmasına yol açan bir hastalıktır.
 • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
 • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
 • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram