Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Omurganın Sağa veya Sola Eğilmesi1.8.2019

Skolyoz belirtsisi olan omurganın saga veya sola egilmesi doğumsal olabilmesinin yanı sıra sonradan da gelişebilen bir hastalıktır.

Skolyoz hastalığına karşı erken önlem alınması oldukça fazla önem taşımaktadır. Tedavi uygulanmadığında ise ciddi sağlık problemleri yaşayabilirsiniz.Normal insanların omurgasına yan açıdan baktğınızda bel veyahut boyun bölgelerinde bir miktar çukurluk, sırt bölgelerinde ise hafif bir kamburluk kabul edebilecek şekiller ve derecelerde yer almaktadır. Yalnız ön ve arkadan baktığınızda ise normal bir omurga eğriliği bulunmamaktadır. Şayet var ise bunun araştırılması mutlak derecelerde yapılmalıdır. Çocukluk dönemlerinde ilk tanısı konulan skolyozun bazı düşük dereceli eğrilikleri çocuk dönemlerinde farkedilmeyerek erişkin dönemlerde de tanısı konulabilmektedir.

Skolyoz ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler ve detaylar için doktorumuz SELÇUK AYDIN´dan bilgi, randevu talep edebilirsiniz.

Skolyozdan şüphelenmeniz için bazı ön bilgileri sıralayacak olursak, bir omuzunun diğer omuzuna göre daha yüksek olması, bel veyahut sırtta kişilerde asimetri varsa, arkadan kişiye bakıldığında kürek kemiği diğer kürek kemiğinden daha çıkık veya belirgin olarak görünmekteyse, bir bacağı diğer bacağından daha uzun bir şekilde görünüyorsa, gögüs ve gövde kafesinde dışarı kayma görünmekteyse, kişiler elbise giydiğinde sürekli asimetrik bir şekil alıyorsa ve omurga bozukluğu olabileceğinden şüpheleniyorsa kesinlikle bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Alanında uzman doktorumuz sizlere bir telefon kadar uzak. İstanbul´da bulunan hastanemizden randevu alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram