Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Skolyoz Tehlikeli Midir?5.10.2018

Skolyoz Tehlikeli Midir? sorusunu web aramalarında sıkça gördük, bizde sitemizde sizler için skolyoz ile ilgili bazı bilgiler aktarmaya çalıştık.

Skolyoz omurganın sırt veya bel bölgelerinin yana doğru eğilmesidir. Bazen normalde var olan sırttaki kamburluk veya beldeki çukurluğunda artması ile beraber olur. Skolyoz oluşumunun nedeni; çok farklı sebeplere bağlı olabilir. Doğumsal, spastik çocuklar, idiopatik (sebebi belli olmayan) enfeksiyona bağlı veya tümöre bağlı olabilir.Ailesel yatkınlık idiopatik olan tümünde mevcuttur.

İlk tanı konduğunda birçok kişi konuyla ilgili daha az bilgi sahibi olması nedeniyle endişeye kapılabilmektedir. Ancak yetişkin skolyozu tedavisinde bilgi sahibi olmak güçlü olmayı da beraberinde getirecektir.Uzman doktor tarafından yapılan muayene ve röntgen incelemelerinin ardından gerektiği takdirde MR görüntülemesi yapılabilmektedir. Daha sonra omurgadaki eğriliğin derecesi ve beraberinde eşlik eden başka omurga ve omurilik problemlerinin olup olmadığı tespit edilerek, hasta uygun bir tedavi planına dahil edilir.

Sizlerde detaylı bilgi ve sorularınızın cevabı için doktorumuzla iletişim sayfasında yer alan numara üzerinden görüşerek randevu alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram