Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Soru Sorun - Bilgi Sahibi Olun

Yenile

Sorulmuş Sorular ve Cevapları

 • Muhammed Aydin sordu,
  Ulnar oluk sendromu icin splinter kullanilabilir demissiniz. Tavsiye edebileceginiz bir urun varmi?. Ozellikle uyurken sikinti oluyor.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Neopren malzemeden yapılmış olanları tercih edebilirsiniz.
 • Saniye çakmak sordu,
  Merhaba ben 3 ay once mikro cerrahi yontemiyle amaliyat oldum fakat sikayetlerim gecmedi yeni bir emar cekildim ve sonuc su: L4-5 L5-S1 sinyal azalmıştır L2-3 seviyesinde diskte foraminal taşma mevcuttur L4-5 seviyesinde diffüz taşma mevcuttur L5-S1 seviyesinde diskte santral protruzyon mevcuttur spinal kanal ön-arka çapı 9 mm ile daralmıştır. Bilateral epidural nöral köklere basi mevcuttur. Soncum bu lutfen bana,yardımcı olun şimdiden teşekkürler.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Ameliyat olan hastalar hakkında emar yorumu yapmıyorum.
 • Kayacan sordu,
  Iyi günler hocam , benim sol bacağım da diz ve altı tarif edeyim .Tam uyuma esnasında veya akşamları ayak uzatır halde iken böyle değişik bir şey oluyor huzursuz gibi hareket edince , ayagimi dizlerime doğru çekince rahatlıyor...Hareket ettirmek zorunda kalıyorum kramp gibi. Doktora gittim kan değerlerim hemogram yani sıra vitamin magnezyum kalsiyum normal çıktı. Huzursuz bacak dan şüpheleniyorum Dedi . Bende internetten okuyunca aynı belirtiler var gibi.Bana benexol verdi b 12 eksikliği yok çünkü 1 ay önce coded iğnesi bitti .Doktorum onun için b 1 b 6 vitaminleri var bunlar seni rahatlatır. Korkma fazlasi atiliyor vucttan dedi .şimdi acaba benim bu bacaktaki değişik huzursuzluk nasıl geçer yani ??? Böyle tam uyumaya yakın akşamları oluyor .Bir de değerli hocam kışları oluyor yazın olmuyor romatizma mı ?isin için den çıkamadık...Geçen sene de oldu demire bakıldı o da normal di .
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Nöroloji uzmanına başvurmalısınız.
 • Tayfun sordu,
  L4-5 düzeyinde sol foraminal geniş tabanlı protrüzyon mevcut olup sol nöral foramen daralmış görünümde izlenmektedir. Konus medullaris L1 düzeyindedir. Hocam 5. Merhaba ayda Mr çekildim doktor bana bişeyin yok bu hareketleri yap diye bir broşür verdi merhaba başkada bişe demedi. Bu ciddi bir leyn i ben 33 yaşındayım ben
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Doktorunuza güveniniz. Ciddi bir sorun yok.
 • Yasemin AKYAMAN sordu,
  Ben 3 yıl önce boyun fıtığı ameliyatı oldum 1 tane vida takıldı.Ama şuan bir takım şikayetlerim oldu.Yeniden MR çekildi.Mr sonucuna göre -İntervertebral disklerde minimal T2 dejeneratif sinyal kaybı mevcut olup; Alt torakal bölümde vertebra platolarda Schmorl nodülleri izlenmiştir. -L5-S1 disk dorsal yüzde bombeleşme mevcuttur. -C5-6 disk dorsal yüzde minimal geniş tabanlı protrüzyon mevcut tur.Dural kese bası altındadır.Bilateral nöral fenomenler açıktır -C6-7 disk dorsal yüzde minimal geniş tabanlı protrüzyon mevcuttur Dural kese bası altındadır.Bilateral nöral fenomenler açıktır
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Ciddi bir sorun var gibi görünmüyor. Ameliyat olduğunuza dair bir ley belirtilmemiş. Nereden ve nasıl ameliyat olduğunuzu anlayamadım.
 • Gürhan topal sordu,
  Lomber lordoz izlenmistir. Vertablarin korpus yukseklikleri kortikal ve meduller sinyal intensiteleri korunmus olarak izlenmistir. L3 vertebra korpusunde 22 mm capinda hemanjiom mevcittur. L1.2 l2.3 l3.4 ve l4.5 duzeylerinde minimal difuz anuler bulging izlendi . L5.s1 duzeylerinde anterior epidural yağli mesafeyi daraltan santral disk protuzyonu izlendi . Konus medularis lokalizasyondadir .kauda equina lifleri normal. Spinal kanal icerisinde yer kaplayici olusuma rastlanmamistir
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  1 yerde hafif vel fıtığınız mevcut.
 • Mert Akın sordu,
  Hocam merhaba, öncelikle bende 2-3 yıldır kuyruk sokumu eğriliği var sanırım şuan had safhada oturmada baya zorluk çekiyorum. Geçen hafta içinde sabah lavaboda hapşırdığım sırada belimin altı sol kısmında birşey kayar gibi oldu ve şiddetli bir ağrı ile olduğum yere yığılıp kaldım 10-15 dakika yürüyemedim. Daha sonra doktora gidip MR çektirdim ve rapor sonuçlarını size buradan yazıyorum. Teknik: T1A, T2A sagital; T2 FLASH trans. sekanslar elde olunmuştur. Lomber lordoz normaldir. Vertebra korpus yükseklikleri tabiidir. L2 vertebra superior son plakta milimetrik schmorl nodülü izlenmektedir. L5-S1 diskinde diffüz bulging mevcuttur. Tekal kese minimal basılıdır. Lateral resesler daralmış kökler serbesttir. Diğer intervertebral disk aralıkları ve disk sinyalleri normaldir. Diğer intervertebral disk konfigürasyonları ve nöral foramenler normal olarak değerlendirilmiştir. Spinal kanal normal genişliktedir. Medulla spinalis L1 düzeyinde sonlanmaktadır. Paravertebral alanlar doğaldır.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  1 yerde hafif fıtık başlangıcı mevcut, bunun dışında bir sorun izlenmiyor. Şikayetlerinizle ilgili olduğunu düşünmüyorum.
 • hasret karataş sordu,
  Merhabalar.. Ben 25 yaşındayım ve 6 yıldır aşırı şiddetli boyun ağrılarım oldu.Sürekli ilaç kullanarak geçirdim fakat artık sağ koluma ağrı ve uyuşukluk vurduğu için hareketlerimde güçlük çekiyorum.Elimde hiçbirşey taşıyamıyorum.Taşıdığımda omzumda aşırı derecede bası söz konusu oluyor.Doktora gittim mr çektirdim.SONUÇTA: C5-6 düzeyinde anterior subraknoid mesafede minimal daralmaya sebeb olan minimal posterior disk protüzyonu izlenmiştir.Nöral foramenler açıktır.Belirgin sinir kök basısı nöral kök teması izlenmemiştir.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Anlattığınız şikayetleri açıklayacak emar raporu yok.
 • Ali Kahve sordu,
  Hocam merhaba L4 l5 duzeyinde minimal posterior genis tabanli protruzyon dural keseye temaslidir L5 s1 duzeyinde minimal posterior genis tabanli protruzyon epidural yag planlarında sinirlidir L4 l5 ve l5 s1 duzeylerinde faset eklemlerinde grade 1 faset artropatiler izlenmistir Sol taraftaki bel agrim hic geçmiyor fizik tedavi gordum 2 hafta iyiyid simdi yine basladi sizce mr sonucum ne durumda
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  2 yerde hafif bel fıtığı mevcut. Omurga eklemlerinde sürekli zorlanma belirtilerş mevcut. Yaşam tarzınızı ve işinizi gözden geçirmelisiniz.
 • Gulay duman sordu,
  L4-5seviyesinde sol nöral forameni hafifçe daraltan diffüz bilgini görünümü izlendi ne anlama gelihor
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Hafif fıtık başlangıcı mevcut.
 • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
 • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
 • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram