Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Soru Sorun - Bilgi Sahibi Olun

Yenile

Sorulmuş Sorular ve Cevapları

 • K**** ***** sordu,
  Hocam merhaba, ben 22 yaşındayım. Son 1 aydır tam baş kısmımda beynimde bir uyuşma ve basınç hissediyorum aynı zamanda burnuma yanık kokusu geliyor ve içimi bir huzursuzluk kaplayıp korku sarıyor kalbim çarpmaya başlıyor. Bayilacak gibi oluyorum. Ara ara mide bulantılarım oluyor. Anlamsız titremeler ve üşüme yaşıyorum. MR sonucum normal çıktı, incelendi ancak temiz. Fakat ben kendimi iyi hissetmiyorum sürekli bir uyuşukluk var yüz kaslarımda da beynimde de. Ne yapabilirim? Nedir olabilir rahatsızlığım?
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Psikiyatrik bir hastalık olabilir.
 • G**** ***** sordu,
  Hocam iyi günler. 41 yaşındayım. Geçmeyen gerginlik tipi baş ağrıları ve migrenim var. Gitmedigim nöroloji kullanmadım ilaç kalmadı. Beyin Mr. Normal.yukaridaki boyun Mr. Film. Sonucu. Hergün boynum ve sakaklarim çok ağrıyor. Acaba sorun boynumdan kaynaklı olabilirmi. Artık bıktım dayanamıyorum. Tesekkurler
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Boyun emarında şikayetinizi açıklayacak bir durum izlenmiyor.
 • D**** ***** sordu,
  Merhaba hocam 18 yaşındayım çok fazla bel ve bacak ağrım dolayısıyla doktora başvurdum mr sonucunda l4-l5 intervertebral annüler taşma izlenmiştir. Tekal kese basılanmıs, nötral foramenler bilateral daralmıştır .spinal kanal daralmıştır. Lumbosakral yaygın yumuşak doku ödemi izlenmiştir. Yazıyor raporumda ne yapmam gerekiyor spor ile bu durumdan kurtulabilir miyim ameliyat gerekir mi?
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Belinizde ciddi bir sorun yok. Belinizi sürekli zorladığınız anlaşılıyor. Hem zorlamamalısınız hem de yüzme gibi sporlar yapmalısınız.
 • S**** ***** sordu,
  Merhabalar hocam Ben belim de ağrı ve sol kalçam da ağrı şikayeti ile gittim ve bt ile mr çekildi. Egildigim de kalkarken çok acı ağrı hissediyorum belimde bir de sol kalçama bıçak gibi sancı saplaniyor. Bt sonucu L4-5 düzeyinde dural keseye temas gösteren minimal diffüz bulging izlenmektedir L5-S1 düzeyinde nonkompresif minimal diffüz bulging mevcuttur Mr sonucu L5-S1 seviyesinde posterior santral hafif disk protrüzyonu anterior epidural mesafeyi daraltmaktadır. Cevaplayabilir misiniz hocam şimdiden çok teşekkür ederim.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Şikayetleriniz belden kaynaklanmıyor. Sol leğen kemiği ya da kalça ekleminde bir sorunu anlatıyorsunuz. Belden çekilen emar ve tomografi durumunuzu açıklamaz. Muayene etmek gerekir.
 • S**** ***** sordu,
  Marhaba hocam ben 2 senedir bel ağrısı ve kitlenmesinden şikayetçiyim. Prof. Dr. İnan Toker´e gittim kalça yamukluğu teşhisi koydu. Şuanda kendisine muayene olamıyorum başka bir doktorla tedaviye başlamayı düşünüyorum. Öncelikle bu hafta çektirdiğim MR sonucumu size danışıp fikrinizi almayı düşündüm. L4 L5, L5 S1 disklerinde posterior santral konturda nonkompresif hafif taşma tanısı var. Bu ne demek? Şimdiden teşekkürler.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Ciddi bir sorun yok. Yazılanların klinik bir önemi yoktur.
 • E**** ***** sordu,
  merhaba hocam ben yaklaşık 7 yıldır epilepsi hastasıyım 35 yaşındayım ilaç tedavisi kullanıyorum ve ilaçta aksama olunca nöbet geçiriyorum gazi ünv nöroloji böl. takip ediliyorum mr ve pet sonuçlarımda sağ yüksek frontelde takipte stabil seyirli dnet yaklaşık 7 mm çapında bulunmaktadır nöroloji doktorum ameliytla bu bölgenin alınmasıyla %90 oranında nöbetlerin ksilesceği ifade etmektedir hocam bu bölge çıkarılırsa bana faydası olurmu veya daha sonraki süreçte bi hayatımı devam ettirme açısından çeşitli zorluklar teşkil edermi sizin görüşlerinize çok ihtiyacım var saygılar
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Dnet´in cerrahi olarak çıkarılması nöbeti yok edebilir ama yok olmayabilir de. İlaçla kkntrol altına alınamıyorsa mutlaka cerrahi gerekir ama siz ilacınızı ihmal ettiğinizde nöbet geçiriyormuşsunuz.
 • I**** ***** sordu,
  L3 vel4 hafif diffüz bulging izlenmis
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Hafif fıtıklar mevcut. Cerrahi gerekmez.
 • e**** ***** sordu,
  sezeryan lokal anestezi oldum doğumdan sonra belim çok agiriyor doktor mr verdi bir bakar misiniz lomber mr incelemesinde lomber lorsuz doğaldır posterior vertebral hat düzgün ve kesintisiz olarak izlenmektedir vebtebralarin korpus yükseklikleri ve sinyal intensiteleri normaldir spina kanal normal form ve genişliktedir intra spinal kitle lezyonu izlenmedi l4-5 sol forominal asimetri bulgunu izlenmiş olup sol lateral reses ve sol nöral foramen hafif daralmıştır konus medüllaris normal düzeyde ve sinyal intensitesi doğaldır paravertebral yumusak dokualra oit pataloji saptanmadi
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Ciddi bir sorun izlenmiyor. Doğum, doğum kiloları, kasların zayıflığı ve aşırı yorgunluk bel ağrısı nedeni olabilir.
 • H**** ***** sordu,
  Hocam merhaba, Öncelikle değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. MR sonucumda multıple disk intensitelerinde minimal azalma izlenmektedir denilmekte bu önemli bir durum mudur? İyi çalışmalar.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Değildir. Disklerin su içeriğinin azalması, yaşlanması demektir.
 • M**** ***** sordu,
  Merhaba hocam bel agrısı İcin bt çekildim sonucu olarak L4 vertebra korpus anteriorunda hemanjiom ile uyumlu hipodens lezyon alanı dikkat çekmiştir yazıyor sizce sonuç ne demek istiyor saygılarımla
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Omurga kemiği içinde kılcal damarların yumak şeklinde kitlesi demektir. Bir çok kişide vardır. Önemi yoktur.
 • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
 • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
 • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram