Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Soru Sorun - Bilgi Sahibi Olun

Yenile

Sorulmuş Sorular ve Cevapları

 • İdris sordu,
  Acikligi sağa bakan skolyoz belim çok ağrıyor
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Burada soru yok. Size yardımcı olamayacağım için üzgünüm.
 • Şeyma ÇIĞDEM sordu,
  Hocam merhaba benim belimde ağrı ve sol bacağında uyuşma karıncalanma var hafif hissizlik var. Sonuçlarım L3-4 düzeyinde diffuz taşma olup dural kese anteriondan düzleşmiştir. L4-5 düzeyinde diffüz taşma olup dural kese anteriondan düzleşmiştir. Düzeyinde sağ foraminal protüzyon sekonder nötral inferiordan daralmıştır yazıyor . Sonuçları göstermek için randevu aldim daha gitmeme çok var. Size zahmet sonucu yazar mısınız önemli birşey mi merak ettim. Birde nörolojiye gitmeme gerek var mı ? Teşekkür ederim
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Nörolojiye gitmeniz gerekmez. Fizik tedavi veya beyin cerrahi uzmanına gitmeniz gerekir
 • Okan deniz sordu,
  L4-5 diskinde santral hafif sağ lateral ılımlı disk protrüzyonu izlendi. L5-S1 dizkinde diffüz anülüs bulging izlenmiştir. Emr ın sonucunda bu bulgular bulundu diğer bulgularda normaldir yazıyor Her sabah uyandığımda bel ağrısı ile uyanıyorum normale uyandıkdan 1 saat sonra normale dönüyorum Cevabınız için şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Her sabah ağrılarınız varsa bir gün önce ne yaptığınızı sorgulamalısınız. Belinizde hafif fıtık var ama bu durum ağrınızın nedeni değil ağrınıza yol açan yaşantınızın sonucudur.
 • büşranur aydın sordu,
  hocam merhaba belden emar çekindim dikkatimi çeken yerleri yazmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim intervertebral disklerde dejenerasyona sekonder sinyal intensite değişiklikleri izlenmektedir. L3-4 düzeyinde diskte anterior epidural yağlı planları silen diffüz bulging izlenmiştir. L4-5 düzeyinde diskte anterior epidural yağlı planları silen diffüz bulging izlenmiştir. L5-S1 düzeyinde diskte anterior epidural yağlı planları silen diffüz bulging izlenmiştir. L4-5, L5-S1 düzeylerinde disklerde her iki nöral foraminal yağlı dokular oblitere olup ,sinir kökleri inferiordan basılıdır.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Ciddi bir sorun izlenmiyor.
 • vedat acar sordu,
  L4-L5 ve L5-S1 seviyesinde diskin sinyali azalmıştır. L4-L5 seviyesinde diffüz bulging zemininde sol posterolateral protriüzyon dural kese ve sol L5 sinir kökü basısı izlenmiştir.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Bel fıtığı mevcut. Sol bacak ağrısı varsa cerrahi bir müdahale gerekebilir. Muayene etmek gerekir.
 • Hakan çapan sordu,
  iki doktor tarafından muayene olduğumda fizik muayenemde hiç bir kötü bir şeye rastlanmadığı söylendi.Ellerimde yada kollarımda uyuşma veya kayıp olmadığını söylediler.Sadece bir gün belim ağrıyıp sonrasında 2 gün boyun tutulması şeklinde boyun ağrısı çektim.Verilen ilaçlarla rahatladım.Ancak sabahları kalktığımda hep boynumda ufak ağrılar hissediyorum.3 sene önce röntgen çekilip boyun düzleşmesi olduğu söylenmişti.15 seans ftp yaptım ve 3 senedir iyiydim.Yaklaşık 4 aydır ağırlık sporu yapıyorum.Ben yinede mr çektirdim.Sonuç şöyle yazıyor.Sizce n yapmalıyım.sağital planda 4mm kesit kalınlığında fse tekniği ile t1 ağırlıkta,sağital planda 4mm kesit kalınlığında fse tekniği ile t2 ağırlıklı,Aksiyal planda 3 mm kesit kalınlığında fe tekniği ile t2* sekansında yapılmıştır. Klinik bilgi:servikal fizyolojik lordoa düzleşmiştir. Servikal vertbra korpus yükseklikleri,dizilimleri ve sinyal intensiteleri doğaldır.İntervertebral eklem aralıkları normaldir. C4-5,C5-6 disklerin sinyali dehidraayona bağlı olarak azalmıştır. C3-4 diskinde annüler bulbing mevcuttur. C4-5 diskinde sol paramedian subligamantöz herniasyon,dural kese ve sol C5 nöral köke basi izlenmiştir. C5-6 diskinde sol paramedian protrüzyon,spinal korda basi mevcuttur.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  C4-5 mesafesinde solda ileri derece fıtık mevcut. Madem spor yapıyorsunuz, deltoid kası çalışırken sağ ve sol kol arasındaki güç farkına bakın. Arada %10´dan fazla fark varsa ameliyat olmanız gerekir.
 • Cengiz kefeli sordu,
  L4-5 intervertebral diskinin sinyal intensitesi T2 ağırlıklı incelemelerde dejenerasyona sekonder sinyal kaybı göstermektedir. L3-4 seviyesinde diffüz bulging izlenmiştir. L4-5 seviyesinde santral disk hernisi ve her iki L5 sinir köküne bası mevcuttur. L5-S1 seviyesinde santral taşma izlenmektedir. Faset eklemler hipertrofiktir.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  3 bölgede orta şiddette bel fıtıkları, eklemlerde kireçlenme mevcut.
 • Hülya dbn sordu,
  L4-L5 ve L5-S1 diskinde dural keseye bası oluşturan diffüz taşmalar vardır.hocam 23 yasindayim 60 kiloyum.165 boyum .belim çok aşırı agriyor mr sonucumda bu çıktı.
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Belinizi zorladığınız kesin. Diskler bozulmaya başlamış. Düzenli spor yapın ve bel kaslarınızı güçlendirin.
 • Saliha Bayrak sordu,
  Servikal lordoz düzleşmiş. Servikal intervertebral disk sinyal intensiteleri T2A da dejenarasyona sekonder olarak azalmıştır. Servikal vertebra korpus köşelerinde küçük osteofitik sivrileşmeler vardır. C4-5 intervertebral diskinde santral küçük protrüzyon işlenmiş. C5-6 intervertebral diskinde anterior subaraknoid mesafeyi daraltan diifüz posterior bulging zemininde santral geniş tabanlı hafif protrüzyon izlenmiş. C6-7 intervertebral diskinde santral küçük protrüzyon izlenmiştir .
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Boyunda hafif 3 bölgede fıtık mevcut.
 • Hüseyin Telsiz sordu,
  L5s1 invertepral disklerde diffuz anuler tasma nedi yardimci olurmusunuz
  Op. Dr. Selçuk AYDIN
  Boyun, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı
  Hafif bel fıtığı başlangıcı
 • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
 • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
 • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram