Sağlığınız İçin ;
0532 332 45 22

MENÜ

Tam Kapalı Fıtık Ameliyatı25.06.2018

Türkiye´de en yaygın rahatsızlıklardan biri olan bel fıtığı problemi, “Tam Kapalı” bel fıtığı ameliyatı ile çok daha kolay ve hızlı tedavi edilebiliyor. Bel fıtıkları için geleneksel ameliyatlara kıyasla yapışıklık ve enfeksiyon riskini sıfırlayan, ağrısız ve acısız “Tam Kapalı” bel fıtığı ameliyatı ile hastalar sadece 45 dakika süren operasyon sonrası aynı gün ayağa kalkıyor ve yeniden yürüyebiliyor.

En önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen bel fıtığı artık endoskopik cerrahiyle tedavi edilebiliyor. Kapalı Tam Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı, bel bölgesinde arkadan veya yan taraftan girilerek yapılır. Yan taraftan yapılan endoskopik girişimde bütün diğer yöntemlerden daha küçük bir cilt keşişi kullanılır.

Tam kapalı bel fıtığı ameliyatı; bel fıtığı, patlamış bel fıtığı, foraminal dar kanal gibi bel ve bacak ağrısına sebep olan hastalıkların tedavisinde kullanılan, çok az doku hasarı (minimal invaziv) prensibine dayalı bir cerrahi yöntemdir. Endoskopi (kamera) sisteminin gireceği büyüklükte (0.6 cm) bir cilt kesisisinden endoskop, adele ve dokuları kesmeden sadece sıyırarak anatomik boşluklardan ilerletilir ve fıtıklaşmış disk çıkarılır. Diğer tekniklerden farklı olarak adele, kemik ve bağ dokusuna hasar verilmediğinden ameliyat sonrası ağrı çok az, iyileşme ve normal yaşantıya dönüş süresi kısadır.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Hangi Hastalara Uygulanabilir?  Tam kapalı bel fıtığı ameliyatı, fıtıkların %90’ında uygulanabilir.  İleri yaşta ve ciddi kireçlenme ve dar kanalı olan hastalar bu teknik için uygun değildir.

En az hasarla fıtığın çıkartılabilmesi, iş güç kaybının en aza indirilmesi, ameliyat sonrası hastanın ağrısının hızla azalması ve hızla günlük hayatına başlayabilmesi bu tekniğin önemli avantajlarıdır. Sonuç olarak tam kapalı bel fıtığı ameliyatı teknik olarak sağlıklı dokuların kesilmediği ve dolayısıyla buna bağlı olarak operasyon sonrasındaki beklentilerin çok daha iyi olduğu bir seçenektir.

Detaylı bilgi için doktorumuz SELÇUK AYDIN´a web sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

  • Alemdağ Caddesi Sezer Sokak No:3-5 Ümraniye / İSTANBUL
  • Tel: 0216 634 01 02 - Gsm: 0532 332 45 22
  • info@drselcukaydin.com
HARDERDAR OLUN
E-Bülten listeme kayıt olarak yeni yayınladığım sayfalarımdan haberdar olun.
English Lietuvos Russia Facebook Instagram